blog

usługi z zakresu doradztwa podatkowego

Na czym polegają usługi z zakresu doradztwa podatkowego?

Biura podatkowe zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie z zakresu obsługi księgowej. Warto jednak pamiętać, że większość profesjonalnych biur oferuje również doradztwo podatkowe. W tym artykule podpowiemy, kiedy i dlaczego przedsiębiorcy powinni korzystać z fachowych porad specjalistów i na czym właściwie polega doradztwo podatkowo-księgowe.

Rozliczenia ZUS

Rozliczenia ZUS. Co warto wiedzieć?

Rozliczenia ZUS są podstawą prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Im więcej osób jest zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie, tym rozliczenie może okazać się bardziej czasochłonne i skomplikowane. Żeby uniknąć pomyłek, warto skorzystać z usług biura rachunkowego w Toruniu i pomocy profesjonalnej księgowej, która pomoże w regularnym rozliczaniu się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

RODO

Współpraca z biurem rachunkowym a RODO

Wprowadzenie w życie RODO, czyli nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, wiąże się z szeregiem różnorodnych zmian, które należy wprowadzić do polityki prywatności firmy. Nowe obowiązki z tego zakresu dotyczą również biur rachunkowych współpracujących z firmami.

Biuro rachunkowe

Księgowość w małej firmie – samodzielnie czy z biurem rachunkowym?

Wielu początkujących przedsiębiorców prowadzących niewielką działalność zastanawia się nad tym, czy prowadzić księgowość firmy samodzielnie, czy też nawiązać współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym. Za pierwszą opcją przemawiają przede wszystkim kwestie finansowe. Druga możliwość z kolei pozwoli przedsiębiorcy zaoszczędzić sporo czasu (i nerwów), a jednocześnie pozwoli uniknąć ewentualnych pomyłek i poważnych niekiedy w skutkach ich konsekwencji.

Biuro rachunkowe

Zaufanie do biura rachunkowego to podstawa!

W przypadku biura rachunkowego zwykle oczekujemy profesjonalizmu, rzetelności, uczciwości i kompleksowości usług. Rzadko kiedy myślimy o tym, jak ważne jest zaufanie, jakim darzymy firmę, która zajmuje się kwestiami księgowymi w imieniu naszej firmy. Kiedy nasze zaufanie do biura rachunkowego spada, zaczynamy podważać jego profesjonalizm, rzetelność i uczciwość.

Specyfika cen transferowych

Specyfika cen transferowych

Wyjaśnienie specyfiki cen transferowych nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ pojęcie to nie ma precyzyjnej definicji, a jego znaczenie często rozumiane jest wieloznacznie. W praktyce można jednak przyjąć, że ceny transferowe oznaczają ceny dotyczące transakcji (sprzedaż usług lub towarów) przeprowadzanych pomiędzy podmiotami o wzajemnych relacjach kapitałowych, osobowych lub rodzinnych. Co więcej, dotyczą one również transakcji […]